Mindenkit kifárasztott a járvány. Amennyiben nem figyelünk oda magunkra és környezetünkben élőkre, könnyen kialakulhat depresszió, szorongás. Keresnünk kell, és észre is kell vennünk az itthonlét szépségeit. Hálás vagyok, hogy a mindennapjaimat egy kényelmes lakásban, saját szobámban tölthetem, ahol senki sem zavar. Örülök, hogy kis országunk éghajlata nem szélsőséges, így nem kell egy esetleges természeti katasztrófától is tartani. Hálás vagyok, hogy szomszédunk a Bükk hegység, mert bármikor el tudok menni kirándulni szebbnél szebb helyekre. Szerencsére van a közelben sporttelep is, ahol a bezárt helyzet ellenére átmozgathatom elgémberedett végtagjaimat. Végtelenül hálás vagyok, hogy a Miskolci Herman Ottó Gimnázium tanulója lehetek, ahol a digitális tanítás ugyanolyan színvonalas, mint a „normális” tanítás. A kialakult helyzetnek köszönhetően több időm jut a természet ébredését megfigyelni.