A legszembetűnőbb felfedezésem az, hogy a fizikai találkozások nagyon fontossá váltak számomra. Jelen esetben nem sok lehetőségem van a szeretteimen kívül másokkal találkozni, és a barátok hiánya hatalmas nehézségnek bizonyul. Jó, most lehet azt is mondani, hogy a mai információs társadalomban semmi sem akadály, és mi ezt a lehetőséget nagyon is kihasználjuk, mert rengeteget beszélünk online, de valahogy ezek a társalgások nem érnek fel egy élő találkozással, nem tudunk mindent ugyanolyan módon megbeszélni. Hiányoznak azok a pillanatok, amikor a szabadban, egy teraszon ülünk valamilyen étel vagy ital társaságában és bármiről el tudunk ökörködni.

Ezalatt a sok hónap alatt megtanultam azt, hogy egy-egy tantárgy tanulásához sokkal több figyelem kell online oktatásban, mint amit az iskolában nyújtunk.  Amikor még minden a rendes kerékvágásban ment, akkor csak az órákon kellett nagyon odafigyelni, meg talán otthon párszor átnézni a tananyagot, és már készen is voltunk. Viszont most ez egy teljesen új szituáció mindenkinek. A tanárok sem tudják pontosan, hogy mit tudnának tenni annak érdekében, hogy a tananyagot hasonló mélységgel sajátítsuk el. Mindenki próbálkozik a saját módszerével, de lássuk be, egyik sem annyira jó, mintha az iskolában lennénk. Ott azonnal választ kaphatunk a legkisebb kérdésünkre is. A teljes magyarázatok hiánya miatt rengeteg a vakfolt, amit csak még több önálló tanulással lehet megoldani.